Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Головна сторінка Форум Фотогалерея Про місто та сайт Файли Каталог статей Пошук
Софт і программи
Мультимедія Безпека Офіс Драйвера ОС і збірки Різні програми Графіка Для розкручування сайту Ігри Ігри для PC Музика Журнали / Книги
Міні-чат
200
Погода
GISMETEO: Погода по г.Сосница
Дай відповідь
Я на сайті щоб...
Всього відповідей: 79
Главная » 2010 » Серпень » 23 » КАТУВАНЬ У СОСНИЦІ НЕ БУЛО?
22:06
КАТУВАНЬ У СОСНИЦІ НЕ БУЛО?
17.08.2010
Такого висновку можна дійти, ознайомившись із документами, наданими обласним управлінням МВС щодо справи про самогубство Валерія Киселя з Корюківки. Однак у правозахисників є інша точка зору.11-го червня 2010 року після "спілкування" з сосницькою міліцією повісився житель Корюківки Валерій Кисіль. Цю інформацію перед громадськістю було оприлюднено правозахисниками-активістами на акції на підтримку жертв катувань 25-го червня. Після акції працівники обласного управління МВС пообіцяли роз'яснити ситуацію громадськості, однак цього не відбулося.

Позиція влади

22-го липня, майже через місяць після акції, однією з активісток ММГО "М'АРТ" було подано інформаційний запит до обласного управління УМВС. У запиті були поставлені наступні питання:
Чи відомо МВС про цей випадок?
Чи проводилося з цього приводу розслідування?
Якщо так, то які його результати?

У відповіді на запит було вказано: ця інформація управлінню відома. Після самогубства Валерія Киселя на адресу прокурора Чернігівської області, прокурора Сосницького району, прокурора Корюківського району та начальника УМВС України в Чернігівській області родичами загиблого було направлено скаргу на неправомірні дії працівників УМВС України в Чернігівській області. Прокуратура Чернігівської області доручила міліції провести службове розслідування. Воно було проведене, висновок було направлено до Прокуратури для надання правової оцінки діям працівників міліції та прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України. Висновку розслідування в інформаційному запиті надано не було.

Після цього ще один інформаційний запит із проханням надати висновки експертизи. було надіслано до обласної Прокуратури. У відповіді було вказано, що відповідно до ст.37 Закону України "Про інформацію" цей документ не підлягає ознайомленню за запитами.
Позиція правозахисників

Ст. 97 КПК, щодо якої проводилося службове розслідування, стосується процесуальних особливостей порушення кримінальної справи ("Обов'язковість прийняття заяв і повідомлень про злочини і порядок їх розгляду"). Тобто, жодних натяків на те, що щодо затриманого застосовувалися тортури, в розслідуванні не було.

В той же час у правозахисників є всі підстави вважати, що тортури відбувалися – про це розповідав потерпілий своєму адвокату, розповідав водію таксі, з яким їхав із відділку додому, про це він розказував родині.

Сергій Буров, правозахисник, голова чернігівської громадської організації "М'АРТ":
– Після прочитання відповіді управління МВС на інформаційний запит ми можемо скласти враження про те, що відбувалося насправді. Адже відомі багато випадків, коли прокуратура й міліція "покривають" одне одного. І після таких внутрішніх розслідувань довести правду дуже важко або зовсім неможливо.

Марія Ясеновська, президент Харківської обласної фундації "Громадська альтернатива":
– Практика Європейського суду з прав людини показує, що в подібних випадках ми можемо говорити про презумпцію винуватості держави. Якщо до потрапляння в міліцію громадянин був фізично й психічно здоровим, а після того покінчив життя самогубством, то не постраждала сторона має доводити помилки держави, а держава має доводити, що вона нічого недозволеного не вчиняла.

На якій стадії зараз знаходить кримінальна справа, через яку Валерія Киселя забрали до райвідділку міліції, розказує адвокат потерпілого Олександр Заголець.
– Після смерті Валерія кримінальна справа стоїть на місці. Нікому не було висунуто обвинувачень, хоча по телефону слідчий обіцяє направити справу до суду. Однак самий факт, що слідчого не змінили, показує: службова перевірка не виявила ніяких порушень у діях міліції.

Перспективи

Наразі розглядається можливість передання цієї справи до Української Гельсінської спілки з прав людини для того, аби вести її як стратегічну.

Марія Ясеновська, президент Харківської обласної фундації "Громадська альтернатива":
– Стратегічна справа – це та, яка покликана змінити або закон, або практику виконання цього закону. В нашому випадку можна говорити лише про зміну практики. Однак треба сказати, що схожих справ проти України в Європейському Суді було виграно немало, але від цього кількість катувань у міліції не зменшилася. Можемо сподіватися лише на те, що ця справа стане ще однією, і що на українську державу подіє хоча би масовість рішень Європейського Суду.

Що відбулося в Сосниці в червні 2010 року

11 червня 2010 року громадська приймальня ММГО "М'АРТ" отримала наступну інформацію:

Сосницький райвідділзатримав за підозрою в крадіжці Киселя ВалеріяЄвгеновича, 1976 р.н.Затримання проводив начальник слідчого відділу Юбицький В'ячеслав Олександрович.Дата затримання – орієнтовно 01.06.2010 року.Затриманий був не лише Валерій Кисіль, але й його родичі. Станом на ранок 11.06.2010року затриманий та його родичі були відпущені. За словами родичів і таксиста, який візВалерія Киселя додому, Валерія у відділку били та катували. Після поверненнядодому Валерій Кисіль повісився.

Після спілкування з дружиною загиблого стало відомо наступне.

01.06.2010 близько шостої ранку дев'ятеро людей у цивільному, які представилися працівниками міліції, алепосвідчень не показали, ввірвалися в будинок. Усіх членів сім'ї, які на той момент перебували в домі, в томучислі неповнолітніх дітей, ці люди утримували силою, не дозволяли пересувати по двору, не дозволяли виходити на вулицю. Поки всі члени сім'ї були в такому стані, "представники правопорядку"перевернули в домі та в господарських приміщеннях усе догори ногами. Під час"огляду" будинку зі шкатулки господарів зникла тисяча гривень.

Після цього "гості" накинулися на чоловіка середніх років, одного з членівсім'ї, змушуючи його їхати з ними. Чоловікопирався, але вони силою посадили його до машини (авто було безспеціальних номерів чи знаків, які би означали міліцію) й повезли йому, несказавши нікому, куди саме.

Слідом за вказаною машиною на своєму автотранспорті поїхала дружинавказаного чоловіка, але це ні до чого не призвело.

За деякий час сім'ї стало відомо, що з села забрали також батьків чоловіка і 16-річного хлопчика.

Наступного ранку, за добу, стало відомо, що відвезені силою члени родинизнаходяться в Сосниці. З'їздивши туди, сім'я змогла забрати тільки дитину.

В результаті цих дій близько десяти діб три людини (батьки-пенсіонери таїхній син) перебували в СІЗО в Сосниці. За весь цей час сім'я не мала змоги передати що-небудь (одяг, їжутощо) своїм родичам. Також були неможливі побачення з ними. Сім'я до цього часу не знає, на якій підставі трьох людей такий тривалий час утримували в стінах правоохоронних органів.

Через два дні після цього випадку, в четвер 03.06.2010 року, близькополовини дев'ятої вечора, до дому сім'ї знов під'їхав автомобіль, у якому знаходилися троє міліціонерів (так вонипредставилися) й почали залякувати господарів. У відповідь на це вонивідповіли, що найняли адвоката й не збираються лишати винних без покарання.Після цього міліціонери поїхали.

З порушенням усіх норм законодавства, за три дні в Чернігові відбувся суд над затриманим Валерієм і його батьками. Адвокат казав, що справа —виграшна, що затримувати, а тим паче карати цих людей нема за що, але суд невиправдав підсудних і не випустив їх на волю. Адвокат намагався потрапитидо підсудних у СІЗО, але його пускали не завжди, порушуючи передбачене законодавством право затриманого на адвоката та на побачення з ним. Добатьків Валерія адвокат доступу не мав.

Коли ж адвокату таки вдалося зустрітися з Валерієм, той не зміг правдиво відповідати на питання адвоката, оскільки зустріч проводилася під наглядомпрацівників міліції. Лише іноді, коли нікого не було поряд, затриманий казав про те, що його б'ють, над ним знущаються й катують його.

Через це на третій день судового розгляду підсудний був неадекватним, нереагував на питання, не відповідав на них, дивився в одну точку. У його родини склалося враження, що він був під впливом якихось препаратів, був наляканий та побитий.

Після судового засідання членам родини вдалося забрати з СІЗО й відвезти зсобою батьків Валерія. Його самого не відпускали, тому він лишився в стінахправоохоронних органів.

В четвер 10.06.2010 родина затриманого на автомобілі з водієм була близько 14:00 у Чернігові з наміром забрати затриманого додому, але відпустилийого лише близько опівночі. І члени родини, і водій, який був в автомобілі тогодня, підтверджують, що Валерій був побитим, дуже наляканим, перебував у станішоку й у загалом неадекватному стані. Він сильно чогось боявся.

Після повернення додому чоловік не міг спати, ходив по дому й казавусій родині, що по нього приїдуть, його вб'ють і сім'ю заріжуть. Його трусило.

На ранок, 11.06.2010 стан чоловіка погіршився. Він не перестававбоятися за родину й увесь час повторював, що "сосницькі" повернуться й уб"ють усіх.

За кілька годин його знайшли повішеним у сараї. Вйого кишені була записка: "Я все зробив сам. Поцілуйте дітей."

Зараз родичі хочуть дізнатися всю правду про те, що відбувалося в стінахкамери, хто були люди, які знущалися над Валерієм, і чи немає небезпеки длявсієї сім'ї.

Родичі загиблого готові до того, що інформаціябуде розповсюджуватися.

Адвокат загиблого

Заголець Олександр Миколайович 066 737 11 58

Невістка загиблого

Наталя 050 942 70 94, 099204 38 50УПРАВЛІННЯМІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

В ЧЕРНІГІВСЬКІЙОБЛАСТІ

14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 74

30.07.2010 року

Шановна ГаннаСергіївна!

УМВС України вЧернігівській області на Ваш запит щодо надання інформації про випадоксамогубства громадянина Киселя В. Є. повідомляє наступне:

11 червня 2010 рокублизько 11 години до Корюківського РВ УМВС України в Чернігівській області надійшла інформація щодо вчинення самогубства шляхом повішання громадянинаКисіль Валерія Євгеновича, 02.06.1976 року народження, мешканець м. Корюківка,вул. Бібліотечна, 28. Вашу інформацію про те, що Кисіль В.Є. був мешканцем смт.Сосниця не підтверджуємо.

11.06.2010 року відгромадянки Биченко Ніни Євгенівни (родички гр. Кисіль В.Є.) на адресу прокурораЧернігівської області, прокурора Сосницького району, прокурора Корюківськогорайону та начальника УМВС України в Чернігівській області було направленоскаргу на неправомірні дії працівників УМВС України в Чернігівській області.

21.06.2010 року до ЮСУМВС України в Чернігівській області з прокуратури Чернігівської областінадійшло доручення про проведення службового розслідування по вищевказанійскарзі.

09.07.2010 року допрокуратури Чернігівської області було надано висновок службового розслідуванняпо дорученню прокуратури Чернігівської області по факту самогубства гр. КисільВ.Є. для надання правової оцінки діям працівників міліції та прийняття рішенняв порядку ст. 97 КПК України.

З повагою,

Перший заступникначальника УМВС України в Чернігівській області

В.М. Костильов
Просмотров: 581 | Добавил: Ake1bI4 | Теги: sosnytsia | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Міні профіль

Календар
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Андрій Юдицький             Дмитрий Пинченко